”Endgame Avatar’ı Geçsin!” Çılgınlığı

Avengers: Endgame’in Avatar’ı geçerek sinema tarihinde 1.ci sıraya yükselme çabası Youtube üzerinden canlı yayınlanıyor.

Murathan Özlü

26 Nisan 2019 tarihinde vizyona girerek Marvel Sinematik Evreni’nin 3.cü kısmı olan Infinity Saga’yı bitiren Avengers Endgame’in (tekrar vizyona girmesiyle beraber) sinema tarihinin en yüksek gişe hasılatına sahip filmi Avatar’ı geçebilmesi için bir grup Marvel hayranı kampanya yürütüyor. Untangled isimli Youtube kanalı,   Endgame ve Avatar’ın Box Office  istatistiklerini ( Endgame’i devamlı güncelleyerek) yayınlıyor.

ARADAKİ FARK 20 MİLYON DOLARA KADAR DÜŞTÜ

Yayınlandığı süre zarfı (26 Nisan-13 Haziran) boyunca rekorları egale edip, Titanic’i bile tahtinden ederek 2.ci sıraya yerleşen Avengers: Endgame vizyona girdiği 7. haftanın sonunda 2.73 milyar dolar hasılat elde ederek 1.ci sıranın uzağında kalmıştı. Avatar’ın 58 milyon dolar gerisinde kalan Endgame, ekstra sahneler ile yeniden vizyona girmesinin ardından an itibariyle ( 4 Temmuz 2019) aradaki hasılat farkını 20 milyon dolara ( Avatar: 2.78-Endgame 2.76)  kadar düşürmüş durumda. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ise, Marvel hayranlarının Youtube üzerinden de canlı istatistik yayınlayarak filme hasılat kazandırmaya çalışmaları.

”ARADAKİ FARK KAPANANA YA DA ENDGAME TÜM SİNEMALARDAN KALDIRILANA KADAR”

Avatar ve Avengers: Endgame’in gişe hasılatlarını Box Office üzerinden aldığı istatistikler ile canlı olarak yayınlayan Untangled isimli Youtube kanalı, Endgame’in Avatar’ı geçebilmesi için ”verilen mücadele”yi tarif eden bir manifesto yayınladı:

Avatar, zaman geçtikçe sen de kaybetmenin ne olduğunu göreceksin
Haklı olduğunuzu, hepsinin aynı başarısızlığa uğradığını
Dehşete düşebilirsin. Kaçabilirsin. Kader yolunu çizer

Olağanüstü hayranları bir araya getirme, daha iyisini yapıp yapamaycaklarını, Avatar’a karşı başka hiçbir filmin veremediği savaşı verip veremeyeceklerini görme fikrimiz vardı.

Sevgili hayranlar, bu hayatımızın en önemli mücadelesi! Hadi Endgame’i 1.ci yapalım! Bedeli ne olursa olsun!

Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Endgame’i birden çok kez izleyin. Endgame’i izle, Avatar’ı yen!

ARADAKİ FARK KAPANANA YA DA ENDGAME TÜM SİNEMALARDAN KALDIRILANA KADAR İSTATİSTİKLERİ YAYINLAYACAĞIZ!”

Bu ilginç atılımın film istatistiklerine nasıl yansıdığını haberin başındaki videoya tıklayarak canlı seyredebilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: