Visions Of N’zoth 14 Ocakta Sunuculara Geliyor

Kadim Tanrı N’zoth,  Battle For Azeroth’un son yaması olan Visions Of N’zoth ile oyuncuların karşısına çıkacak.
Murathan Özlü

14 Ağustos 2018 tarihinde çıkışını yapan World Of Warcraft: Battle For Azeroth, 14 Ocak (2020)’da yayınlanacak olan 8.3. ”Visions Of N’zoth” yaması ile hikayesini sonlandıracak. Azeroth’un en kadim canlılarından olan N’zoth‘un, gezegene yarattığı tehdidi durdurmak içni Alliance ve Horde ”evrenin kaderini belirleyecek son bir mücadele”ye girişerek N’zoth’u durdurmaya çalışacakar.

Uyuyan Şehir Ny’alotha uyandı. N’zoth, çağlar sonra ilk kez, Kara İmparatorluk’un kalbindeki tahtında oturuyor. Orduları, Ny’yalothanın karanlık salonlarından akın akın çıkarak, Azeroth’a tekrar yıkım getiriyorlar. Dünya bu saldırılar ile sarsılırken, umutsuz bir planın ortaya atılması gerekiyordu. Alliance ile Horde un şampiyonları bu kadim düşman ile, kendi diyarında, evrenin kaderini belirleyecek son bir karşılaşmaya çıkmak için güçlerini topluyorlar.”Ny’alothadan bir kare

Visions Of N’zoth, yeni bir Raid: Uyanan Şehir Ny’alotha, Horrific Visions, Uldum ve Pandaria’ya Old God İstilaları, Corrupted Gear Sistemi, Worgen ve Goblinlere özel Irk Setleri (Heritage Armor), 2 yeni Müttefık Irk (Vulperalar ve Mechagnomelar), Heart Of Azeroth’a eklenecek 10 seviye, bir Legendary Cloak’u da içeren yeni hikaye görevleri ve daha fazlası ile geliyor.
OLD GOD İSTİLALARI

N’zoth’un emriyle Pandaria ve Uldum bölgelerindeki Titan Tesislerine yapılacak Old God saldırılarını durdurmak, yamanın getirdiği özelliklerden ilki. Oyuncular, Pandaria ve Uldumda yapacakları günlük görevler ile, Uldum Accord ve Rajanni topluluklarının verdiği ödülleri ( yeni Essencelar, petler, oyuncaklar vb.) edinebilmek için reputation biriktirebilecekler.

Bu istilalar her hafta, ilk yapıldıklarında içinde 10 Bin/5 Bin Coalescing Visions barındıran kutulardan edinecekler.İlk tamamlanan istilanın ardından gidilen bölgenin ( Pandaria veya Uldum, oyuncunun tercihine göre) kutusu ise oyunculara 5 Bin Coalescing Visions verecek. Bu iki bölge de, o haftanın kalanı boyunca Mini İstilalar ve günlük görevler barındıracak. Ancak büyük ödüllerin alındığı barı doldurma sistemi yalnızca, her hafta, bölgelere özel şekilde birer kez aktif olacak.

Ayrıca istila altındaki bölge, ”N’zoth’un etkisini yansıtacak” bir görünüme bürünecek ve oyuncuların uçmasını zorlaştıracak etmenler olacak.

HORRIFIC VISIONS

N’zoth’un, Alliance’ın ana şehri olan Stormwind ile Horde’un başkenti Orgrimmar’a musallat edeceği Horrific Visionlara,  oyuncuların Pandaria ve Uldum istilalarından toplayacağı Coalescing Visions eşyaları toplanarak girilebilecek. Bu moda girmek için oyuncuların her defasında ödemeleri gerekeceği miktar, sabit olarak 10 Bin Coalescing Visions olacak.

Oyuncuların, 1 ila 5 kişi aralığında girip tamamlamaya çalışacakları bu yeni sistem, Blizzard’ın açıklamasına göre ”ilk denemelerde hep başarısızlığa uğranacak” bir mücadele. Ion Haizzkostas bu durumu, ”Burada başarısızlığa uğrasanız bile edindiğiniz bilgiler ile, her denemenizde daha ileriye giderek, daha fazla ödül edineceksiniz” şeklinde açıklıyor. Horrific Visionlardan edinilecek özel eşyalar ile, Wrathion’un vereceği Legendary Cloak‘un seviyesini giderek yükseltmek mümkün olacak. Ancak, eğer haftalık rutinde girebildikleri Horrific Visionlardan herhangi birinde oyuncular, factionlarına göre Alleria veya Thrall’u mağlup etmede başarısız olurlarsa, gerekli eşyayı edinemeyecekleri için o hafta, sorun yaşamayan insanların gerisinde kalacaklar. Ayrıca, Chamber Of Heart’a eklenecek olan Titanik Araştırma Arşivleri ile, Horrific Visionların tamamlanmasını kolaylaştıracak bonuslar zaman içinde edinilebilecek.


HEART OF AZEROTH’UN MAKSİMUM SEVİYESİ YÜKSELİYOR

8.3 yaması ile Heart Of Azeroth’un maksimum seviyesi 70’den 80’e çıkacak.  75.ci seviyede 3.cü minör slot‘un edinilecek olmasının yanı sıra, kolyenin seviyesini 80’e yükseltene dek oyuncular, düzenli olarak stamina ve eşya seviyesi artışı edinecekler. Kolyelerinim gücünü, 80.ci seviyenin ardından devamlı yükselten insanlar ise bu bonuslara ek olarak seviye başına ufak miktarda Corruptiın Resistance edinecekler.

Sarı renkte gösterilen 85.ci seviye ibaresi, son düzenlemeler ile 80’e düşürüldü.

Ayrıca, yeni gelecek fraksiyonlar olan Uldum Accord, Rajanni ile Uyanan Şehir Ny’alotha’dan edinilebilecek yeni Essencelar olacak.

WRATHION VE LEGENDARY CLOAK

Deathwing’in oğlu Wrathion,  Azeroth’un kahramanlarına, N’zoth’a karşı durabilmelerine yardımcı olması için bir Legendary Cloak (Efsanevi Pelerin) sağlayacak.  Ny’alotha da N’zoth ile doğrudan girilecek savaşlarda kahramanların işini kolaylaştırması için Insanity Reduction, yeni eklenen eşyalar olan Corrupted Gear’ların daha rahat takılabilmesini sağlayacak olan Corruption Resistance ve yamadaki bütün eşyalardan daha yüksek eşya seviyesi gibi artılar ile gelecek olan pelerin, Horrific Visionlardan edinilecek olan özel eşyalar ile geliştirilebilecek.

YENİ ÖZEL IRK SETLERİ

Worgenlara özel ırk seti.

Visions Of N’zoth, kendi şehirlerinde ( Gilneas ve Bilgewater Cartel) exalted ve maksimum seviyede olan Worgen ve Goblin oyuncuları için Heritage Armorları beraberinde getiriyor.

Goblinlere özel ırk seti

HORDE VE ALLIANCE’A YENİ MÜTTEFİKLER

Sol taraf: Vulpera, Sağ taraf: Mechagnome

8.3 yaması ile, Vol’dun bölgesinde yaşayan Vulperalar Horde’un,  Mechagon Adası sakinleri olan Mechagnomelar ise Alliance’ın saflarına katılacaklar. Vol’dun görevlerini bitiren ve Voldunai fraksiyonu ile Exalted olan Horde oyuncuları, özel bir görev serisi ile Vulpera ırkını açabilecekler.

Alliance oyuncularının ise, Rustbolt Resistance ile Exalted olmaları ve Mechagon’un hikayesini tamamlamış olmaları gerekecek. Bunları gerçekleştirmiş olan oyuncuların, kendi Mechagnomelarını yaratmalarını sağlayacak görev serisini tamamlamaları yeterli olacak.

YENİ EŞYA SİSTEMİ: CORRUPTED GEAR

Visions Of N’zoth ile beraber, ” bir bedel karşılığında muazzam güç vaad eden”  Corrupted Gear, oyuncuların beğenisine sunulacak. Blizzard, sistemi şu şekilde açıklıyor

”  N’zoth’un lanetlediği bu eşyalar muazzam bir gücü yine bir bedel karşılığında sizlere sunacaklar. Giydiğiniz Corrupted eşya seviyesi arttıkça vurduğunuz hasarın arttığını ya da iyileştirme efektlerinizi güçlendiğini bariz bir şekilde hissedecek, ancak yozlaşmanın etkisini de hissetmeye başlayacaksınız. Giyeceğiniz Legendary Cloak ve edineceğiniz yeni Essencelar ile, bu etkileri azaltma şansınız olacak, böylece kendiniz bir denklem kurabileceksiniz”

BATTLE FOR AZEROTH SEZON 4

Battle For Azeroth’un 4.cü sezonu, Visions Of N’zoth yamasının gelişinden 1 hafta sonra ( 21 Ocak Amerika, 22 Ocak Avrupa) aktive olacak. Eşya seviyelerindeki artış, 12 bosslu, bitişinde N’zoth’un Azeroth kahramanlarını beklediği yeni raid N’yalotha, Uyanan Şehir ve Mythic Plus sisteminde, 10.cu seviye üstü dungeonlara özel yeni, ekstra debuff ”Awakened”  Sezon 4’ün başlamasıyla birlikte oyuna eklenecekler. Mythic Dungeon sisteminde ayrıca, maksimum seviyede eşya edinilebilecek seviye +10’dan +15’e çıkarılacak, fakat 14 Ocak haftasında +15 seviyesinde dungeon bitiren oyuncular, Sezon 4’ün ilk haftasında, haftalık kutularından, Sezon 4 değil, Sezon 3 seviyesinde eşya alacaklar. Ny’alotha raidinin  Mythic zorluğu ise 28 Ocak haftasında açılacak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: