Chronicle Notları, Bölüm 3: The Frozen Throne

Selamlar. World Of Warcraft: Chronicles Volume 3’deki ilginç detaylara göz atmaya Frozen Throne ile devam ediyoruz:

Battle Betwwen Scourge and Alliance Forces in The Thiird War

-Archimonde’un Mount Hyjal’daki mağlubiyetinin ardından Kil’jaeden, Scourge ile tekrar saldırarak bir Legion istilasını daha düzenlemeyi planlamıştı. Ancak Lich King, Kil’jaedenın iletişime geçme talebini redd edince umutları suya düşmüştü.

– Lich King’in Azeroth’u ele geçirmesi başka bir Legion istilasını neredeyse imkansız hale getirirdi. Bu bilgiyi, Arthas’ın Lich King olmasının ardından, Azeroth’u korumak ve tek kral olmak için gezegen üzerindeki tüm ırkları Undead’e çevirme kararıyla bağdaştırırsak bir anlam elde edebiliriz.

– Illidan, hapiste olduğu süre boyunca Legion’a karşı neler yapabileceğini planlamıştı. Kil’jaeden, ona Lich King’i yok etmesi karşılığında güç teklifiyle gelince hemen kabul etti. Böylece Legion’ın işleyişi hakkında daha fazla bilgi edinebilecekti.

– Illidan Legion’ı ne kadar seviyorsa Lich King’i de o kadar seviyordu. Lich King, Legion yapımı bir tehditten başka bir şey değildi ona göre.

-Illidan, ” dar görüşlü” ırkdaşlarından yardım alamayacağını biliyordu. Bu yüzden, dalgaların altına batmış ırkdaşlarını yüzeye çağırmaya karar verdi. Ancak bilmediği şey, Nagaların onun çağırısına, onu çok sevdikleri için değil, Old Godların onayı üzerine cevap verdikleriydi.

Warcraft 3: The Frozen Throne Açılış Sinematiği

– Illidan’ın Lich King’e karşı yapacağı saldırı, Azeroth’da yeni bir savaşın fitilini ateşleyebilirdi. Scourge, Legion ve ölümlü ırklar yeryüzünde yeni bir savaş ile karşı karşıya gelirken onlar Cho’gall’ın yardımıyla rahatça zincirlerinden kurtulabilirlerdi

– Bu yüzden Nagaları, Illidan’ın başarılı olacağından emin olmak için yolladılar.  Illidan sorun çıkartacak olursa da, sıkıntı olmazdı. Old God’ların yapmaları gereken tek şey Nagalara Illidan’ın fel ile yozlaşmış kalbini çıkarmaları emrini vermek olurdu.

– Sunwell’in Kel’thuzad’ı diriltilmesiyle zehirlenmesinin ardından High Elfler kelimenin tam anlamıyla lanetlenmişlerdi. Kendilerine Blood Elf adını veren Quel’thalas halkı, Sunwell’in corrupted enerjilerinin içlerinde akması sebebiyle her gün eziyet çekiyorlardı. Prensleri Kael’thas Sunstrider, Scourge Quel’thalas’ı  yerle bir ederken Dalaran da, büyü eğitimi alıyordu. Halkı bu yüzden onu asla affetmeyecekti.

– Kael’thas, her zaman halkının kendilerini izole etmelerinden rahatsız olmuş, dünyanın kalanıyla iletişim halinde olmaya ve yeni şeyler öğrenmeye yatkın olmuştu. Quel’thalası istilası sırasında halkı ile beraber olmadığı için pişmandı ancak kendini affettirmesi gerekiyordu.Halkının damarlarına akan zehri kesmek için Sunwell’in yok edilmesi emrini verdi. Bu durum, Blood Elflerin bitmek bilmeyecek büyü açlığına sebep olacaktı.

– Ancak Kael’thas, Lordearon’da serbestçe dolaşan Scourge’ün Quel’thalas için hala bir tehdit olduğunun farkındaydı. Bu yüzden Alliance of Lordearon’a katılıp Scourge’ü durdurmak için bu kez Lordearon’a yola koyuldu. Bu durum, Blood Elfleri hiç şaşırtmadı. Prensleri bir kez daha onların yanında olmak yerine uzak diyarlara seyahat ediyordu.

Kael’thas Sunstrider

– Dalaran’daki ley lineların desteğiyle Lich King’e saldırmayı planlayan Illidan, başarılı da olmuştu. Eye Of Sargeras, Dalaran’ın ley lineları ve büyü ustalığını birleştiren Illidan bir enerji fırtınası oluşturarak Lich King’e çok güçlü bir saldırı  düzenledi ve Lich King’i çevreleyen buzu kırmayı başardı. Amacına ulaşmak için bir kaç darbeye daha ihtiyacı vardı ta ki, Night Elfler ve Kael’thasın güçleri bütün planlarını bozana dek.

– Uğradığı saldırı Lich King’e gerçek zayıflığını tekrar hatırlattı. Bir buzulun içinde hapis durumdaydı ve şimdi de özü, hiçliğe doğru akıyor, bu da Scourge üzerindeki etkisinin azalmasına sebep oluyordu. Şampiyonunu, Arthas’ı yanına çağırmalı ve artık onunla birleşmeliydi.

– Illidan, Outland’den devasa bir ordu ve ışık hızıyla Icecronwn’a ulaşmışken Arthas’ın böyle bir şansı bulunmuyordu. Tek şansı Azjol-Nerub’un unutulmuş krallıklarından geçmekti ancak burada da, efendisine ulaşamamasını sağlamak için Old Godların hizmetkarları hazırda bekliyorlardı.

– Lich King’in özü Norhtrend’in dondurucu rüzgarına karışıyor, yok oluyordu. Bu kaderden kurtulmasının tek yolu en büyük şampiyonu Arthas ile birleşmekti. Arthas,Lich King’in buzulunu kırıp Helm’i kafasına geçirdiğinde, Arthas ve Ner’zhul’un ruhları birleşmiş, Lich King olmuşlardı. Arthas Lanetlinin Gardiyanı değil, Lich King idi.

-Arthas’ın Lordearon’u terk etmesinin ardından, Sylvanas Detheroc ve Balnazzar’ı mağlup etmişti. Ancak Balnazzar, Banshee Queen’in elinden kaçmış ve Order Of The Silver Hand’den kalanlara gözünü dikmişti. Saiden Dathrohan’ı öldürüp onun bedenine bürünen Balnazzar, Renold Mograine’i, babası Alexandros “Ashbringer” Mograine’i öldürmesi için manipüle etmişti. Bu durum, Order’ın ikiye ayrılmasına sebep olmuştu. Light’ı, Order Of The Silver Hand’dan öğrendiği şekilde kullanan Argent Dawn ve yozlaşmış, Undead, insan ayırt etmeden yoluna çıkan herkesi yok etmeye programlanmış olan Scarlet Crusade.

İllidan Stormrage Confronts The Death Knight Arthas Menethil In Northrend

-Bu sırada, Silithus’un altın kumlarının altında bir ses Cho’gall’a acele etmesini söylüyordu. Cho’gall onu kumların atlında sezmişti. Efendisin adı Cho’gall’ın zihnine fısıldandı: C’thun.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: