Burning Legion İle Shadowlands’in Bağlantısı Üzerine

LOREFREAK

Burning Legion, Azeroth’a en büyük zararları veren, öyle ki gezegenin 3 ”ölümünden” ikisine doğrudan sebep olan (The Sundering ve Sargeras’ın kılıcı saplayışı) lore’un en ikonik toplululuğu.

Arthas’ın Lich King olması ve Scourge’ün ortaya çıkışından Draeneiların ve Orcların Azeeroth’a gelişlerine, Horde ve Alliance’ın şu an var olmalarından Emerald Nightmare’a kadar, hikayede yaşanmış neredeyse her ciddi olayda dolaylı/doğrudan parmağı olan, Warcraft’ın temel taşı.

Burning Legion ile işimiz gerçekten bitti mi, bitmeli mi?

 

FROSTMOURNE VE HELM OF DOMINATION

Shadowlands’ın duyurulduğu andan itibaren, ” hikayeden çıkarılan”, ”artık karşılaşmamızın gerekmeyeceği (!) ” Burning Legion üzerine, ister istemez tekrar konuşmaya başladık. Nasıl başlamayacaktık ki? Shadowlands duyurulana kadar Nathrezim elinden çıkma olarak bildiğimiz Frostmourne ve Helm Of Domination, Jailer’ın kulesinde dövülmüşlerdi. Bu da beraberinde korkunç bir retcon ihtimalini getiriyordu: Var olmasının tek sebebi Burning Legion’ın Azeroth’a yapacağı istilayı kolaylaştırmak olan Lich King’in yaradılışı Jailer’a bağlanarak, Warcraft 3’ün hikayesi tehlikeye atılacak gibi görünüyordu.

Ancak, Bellular’ın uzun…

View original post 647 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: