Island Expedition Görevleri Boşuna Değillerdi.

Selamlar, Blizzcon 2018’de 8.2: Rise Of Azshara’nın açıklanmasının ardından, Battle For Azeroth’a 8.1: Tides Of Vengaence sırasında eklenen Island Expedition görevleri hakkında tekrar konuşmaya başlamıştık. Peki o görevlere niye bu kadar anlam yüklemiştik?

GELECEĞE DAİR GÖNDERMELER?

Queen Azshara

Öncelikle belirtelim, bir kısmı yan ve eğlenceli bilgiler de içeren 20 civarı görev vardı toplamda. Bu yüzden hepsini tek tek incelemenin bir anlamı yok. Biz, geleceğe dair imalar içeren görevlere bakarak, hangilerinin “gerçekleştiğini” hangilerinin ise “henüz” gerçekleşmediğini tartışacağız.

Denizin derinlerinde gerçekleştirilen korkunç deneylere dair söylentiler duyuyorum. Bir sürü murloc kabilesi telef oldu. Okyanusta artık hiç yakınından geçmedikleri, sıcaklığın dayanılmaz hale geldiği ve suyun köpüklendiği bir bölge var. Balıklar bile kaçıştı o bölgeden.” King Mrgl-Mrgl

İlk bahsedeceğimiz kehanet Nazjatar’ın derinliklerden karşımıza çıkması. King Mrgl-Mrgl, “Murloc Eye” görevini teslim etmeye gittiğimizde bize, okyanusun belirli bir bölgesinde sıcaklığın dayanılmaz hale geldiğinden, öyle ki suyun kaynama derecesindeymiş gibi köpürdüğünden bahsetmişti. Okyanusta bir şeyler oluyordu ve biz de ne olduğunu aslında gördük. Bir kaç ay sonra Azshara, Tidestone Of Golganneth ile denizi ikiye ayırarak bizi Nazjatar’da esir etti.

8.2’de Nazjatar’ı karşımızda “nasıl” göreceğimize dair imanın ardından, çok daha net göndermelerin karşılıklarını ise 8.3’te gördük;

Uldum’da şu an görevlerini yaptığımız Amathet Tolvirleri bize, Sargeras’ın Azeroth’da açtığı yaranın ardından uyanan Ramkahen‘lerin, bizi Curse Of Flesh yüzünden lanetlenmiş olarak gördüklerini söylemişti. Ve kendi keeperlarını ürettikleri bir Forge“dan bahsetmişlerdi. Bunun sonucunu 8.3’te gördük. İyice güçlenen Ramkahen, Forge Of Originatıon’ı ele geçirmeye çalıştı.

Aynı şekilde, Mogu’ların bir diğer Titan Facility olan ve 8.3’de iyice haşır neşir olduğumuz Engine Of Nalak’sha‘ya müdahale etmeye çalıştıklarını ima eden bir görev de aldık. Ayrıca, Mantid’lerin yeni bir İmparatoriçelerinin olduğunu ve tekrar agresifleşmeye başladıklarını da duymuştuk. Şu an Pandaria’da hem Mogular hem de yeni İmparatoriçelerin altında tekrar saldırıya geçen Mantidler ile mücadele ediyoruz.

Daha da önemlisi, aşağıda binlerce küçük yavrunun kalp atışlarını duyabiliyorum. Hala ne kadar (Twilight Dragon) yumurtası kaldığından emin değiliz” Eryna.

Geleceğe dair öngörüler içeren ve gerçekleşen başka bir görev ise Twilight Dragonflight ile ilgiliydi. ” Battered Twilight Scale”ı kırmızı ejderha Eryna’ya götürdüğümüzde, Grim Batol’un derinlerinde Twilight Dragonflight’ın binlerce yumurtasının çatlamak üzere olabileceğini öğrenmiştik. Bu ihtimal de 8.2’de Vexiona ile karşılaşmamızın ardından doğrulanmış oldu.

Yani, 8.1’de bir önem arz ettiği belli olan görevlerin büyük çoğunluğunun sonuçlarını paket bitmeden gördük. Peki, ya henüz gerçekleşmeyenler?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: