Neden?

Yazıya doğrudan giriş yapacağım,çünkü bu biraz acele bir değerlendirme yazısı olacak. Yani değerlendirecek ne var  ki elimizde? 4 tane sinematik geçti önümüzden toplamda, ne gördük? Neler değişecek?:

For Azeroth sinematiğine göre, faction liderlerimiz gerçekten önemli olanın ne olduğunu sonunda anlamış gibiler. Ve Saurfang, Horde’u deli gibi savunan Saurfang, Horde’un geçmişinden ‘kötülük, şiddet geldiğini, Horde’un kanla doğduğunu itiraf ederek günah çıkardı. Horde’un ”iyi” bir oluşum olmadığını ve öyle olmasının gerekmediğini söylüyordum bir süredir.

-Dediğim gibi her 2 taraf da anladı sonunda ayaklarının altında ölmek üzere olan bir dünya ve yükselen bir karanlık, kadim bir kötülük olduğunu. Ve Saurfangin döngünün kırılacağını söylemesiyle, gelecek expansiondan itibaren Faction mantığının değişeceğini artık rahatlıkla söyleyebilirim ki bunu istiyordum. Valeera’nın Stormwinde dönmesi High Elfere de bir işarettir belki?

-CGI sinematiği kurgu ve görüntü kalitesi olarak yine muazzamdı. Ancak şaşırttı mı? Yani pek değil ”Amanın!” (argo kullanmıyoruz) çektim tabi ve etkilendim. Ama Sylvanasın Saurfangi öldürmesi şaşırtmadı açıkçası. Benim gözüm bu sinematikte Saurfang yerine Sylvanastaydı. Ne öğrendik, ya da Blizz bize ne kadar bilgi bahşetme zahmetinde bulundu?;

-Sylvanas, inadım inat bir şekilde umudu kalplerimizden silmeye çalışıyor, hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmeyeceğini ve ölünün her an bizim için gelebileceğini bağırıyor. Horde’u önemsememesi şaşırtmadı. Hepimizi bilerek birleştirmesi ve kaçması? Taliesin bunu çok önceden tahmin etmişti.

-Sylvanas’ın tarafını seçenlere özel sinematiğin bize sunduklarına bakarsak, artık -maalesef- 8.3’ün ve BFA’nın  bitiş bossunun N’zoth olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu heyecan verici bir şey mi? ÇOK! Ama Sylvanas ne planlıyor dersiniz?  Bizi N’zotha karşı birleştirmeyi, N’zoth’un öldürdüğü askerleri diriltmeyi ve N’zothu öldürerek ona da hakim olmayı! Blizzard, 10 yıldır adını andığımız, sinsi sinsi, ilmik ilmik işlediğin son Old God’ı patchte öldürecek misin gerçekten? Sylvanas’ın Helya ile olan anlaşması da bununla ilgili olacak gibi. Ben,, Old Godların ölüm ile olan ilişkilerinin bizim anladığımızdan farklı olmasına, BFA’da ki son bosslardan Uunat dışında hiçbirini öldüremediğimiz gerçeğine veya Sylvanas ile N’zoth gibi 2 dehanın kapışmasında N’zoth’un şah mat yapabilme ihtimaline bel bağlamak istiyorum.

-Ancak hepsinin ardından beni sinir eden konuya geliyoruz. Ben Sylvanasın planının ne olduğunu 4 yıldır (Legionı da katarak) öğrenemedim arkadaş. Hala diyor ki ”Hepsi gerçeği görecek, eninde sonunda.” ve ”Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez”. Neyi, niye hala gizliyorsun Blizzard? Bu sinematikler için ben belki de 2 ayrı yazı hazırlayabilecek iken, hala asıl önemli konu olan ”Neden” sorusuna cevap alamadığım için, ancak bize ima edilen şeyler hakkında yazabiliyorum.

 Neyse efendim, güzel sinematiklerdi cidden. 8.3 için heyecanlı mıyım? Evet
Sylvanasın planının ne olduğunun hala açıklanmıyor oluşu artık baydı mı? Evet
Peki bütün gün içimde kelebekler uçarcasına bir heyecanla beklememe değdi mi? Eh, güzellerdi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: